آلرژی چشمی

من که از بچگی در آلرژی معرف حضور همه بودم .تا 5 سالگی به مواد افزودنی در خوراکی ها آلرژی میدادم و بدنم کهیر میزد.میزان کهیر هم بستگی به میزان ماده افزودنی و یا نوعش داشت.شاید باورتون نشه اما به شیرکاکائو بیرون کهیر میزدم اما شیرکاکائو که تو خونه میخوردم هیچیم نمیشد.یعنی یک جورایی تستر بودم برای مواد افزودنی!!

اما بعد از 5 سالگی دیگه کهیر تموم شد و من خوراکی های بیرون رو با خیال راحت میخورم .البته نه خیلی هم راحت اما خوب دیگه اون سختگیریهای شدید مامان و بابا نیست.

منتها تازگی ها بازهم آلرژی به مدل  های دیگه داره خودش رو تو بدن من نشون میده.

یک روز از مدرسه که به خونه اومدم به مامانم گفتم از صبح سردرد و چشم دردداشتم.3 بار هم رفتم پیش خانم بهداشتمون.

مامانم که در ظاهر چیزی ندید گفت یک کمی بخواب شاید کم خوابی داری.خواستم بخوابم اما از چشم درد خیلی شاکی بودم خلاصه یک پارچه دور چشمم پیچیدم و 2 ساعتی خوابیدم اما بلند که شدم گفتم اصلا بهتر نشدم.مامانم دیگه داشت نگران میشد.ساعت حدود 6 عصر بودم که مامانم نگاهم کرد و گفتم هیراد کنار چشمت چرا ورم کرده؟چند دقیقه بیشتر طول نکشید شاید 10 دقیقه که چند تا ورم دیگه هم دور چشمم در اندازه های مختلف ایجاد شد.پلک بالا...پلک پایین.مامانم حسابی وحشت کرده بود.به دکتر چشم خودم دکتر اسدی که زنگ شد منشیش گفت دکتر رفته...به یکی دیگه زنگ زد اونم رفته بود...خلاصه ساعت 7 بابا اومد خونه.دیگه اون موقع چشمهام به زور باز میشد.

قیافم وحشتناک شده بود.سریع به بیمارستان چشم پزشکی نور زنگ زدن و اونها گفتن که اورژانس دارن و بابا من رو برد بیمارستان.

دکتر بعد از معاینه گفت که آلرژی شدید هست و قطره و پماد و قرص برام نوشت.

فرداش مدرسه نرفتم و داروهام رو مصرف کردم و تاروزبعدش ورم چشمهام خوب شد.خوب که فکر کردیم تنها چیزی که میتونست این آلرژی وحشتناک رو ایجاد کنه توت فرنگی بود.من روز قبلش یک لیوان پر شیرتوت فرنگی خورده بودم!

/ 3 نظر / 54 بازدید
مامان آرمان

آرمان آلرژی به اون صورت نداره....ولی دو ماه پیش بود که بعد از وعده ناهار حسابی بدنش کهیر زد ...به ترشی انبه و پودر آماده ای که در سالاد استفاده کرده بودم مشکوک شدم ولی قطعی نفهمیدم....یادمه یکبار هم دو سه سال پیش بعد خوردن یه پیتزا اینجوری شد که فکر کردم مربوط به پودر فلفل پابریکای اونه...چون با پیتزا مشکلی نداشت...

مامان آرمان

برادر من شدید به کنجد و ارده و محصولاتش آلرژی داره به طوریکه حتی با صحبت کردن در موردش هم به خارش می افته[نیشخند]....اگر ندونه و چیزی بخوره که در ترکیبش ذره ای کنجد یا محصولاتش باشه....کارش به بیمارستان و آمپول ضد آلرژی و....میکشه....یعنی واقعا باید این قضیه را جدی گرفت دوستم...

مامان اینده

سلام مامان هیراد عزیز.خوب هستین؟واقعا به خاطر بچه های خوبی مثل هیراد جون و اراد جون بهتون تبریک میگم.منم قراره مامان بشم میشه یکم منو راهنمایی کنید که از چه کتاب ها و سایت هایی برای روش تربیتی مطالعه و استفاده کردین؟خیلی ممنونم.