نیمه آذر ماه 92

نزدیک به 2 ماه ونیم از پاییز و کلاس دوم گذشته.

من توی این مدت فقط یک روز غیبت داشتم که اونهم مربوط به هفته ی قبل بود و به خاطر این بود که سرما خورده بودم.البته خدا رو شکر شدید نبود و هنوز با اینکه اثراتش تموم نشده اما به آنتی بیوتیک نرسیده.

درس ها خوب پیش میره.البته ریاضی یک کمی سخت شده و من تمرین با اینکه تا به حال هیچ مشکلی نداشتم اما معلمم به مامانم پیغام داد که روی جمع و تفریق دو رقمی باید بیشتر کار کنم.

البته این رو بگم که من ذهنی میتونم جمع و تفریق رو حل کنم اما چون باید با روش مشخصی که مدرسه یاد داده حل کنم گیج میشم.

حالا نمی دونم واقعا اجباریه که باید جمع و تفریق های دورقمی با این روشهای جدید حل بشه؟؟

فارسی هم خوب پیش میره.توی دیکته بر خلاف پارسال مشکل خاصی ندارم اما خوب بین 1 تا2 غلط، اونم به خاطر بی دقتی، چاشنی دیکته های مدرسه ام هست.

توی این مدت یک ساعت کاردستی به همراه بابام درست کردم که خیلی خوشگل شد.

یک نقاشی 4 فصل هم به کمک مامانم روی یک مقوای بزرگ کشیدم که نمیدونم چرا از این کارها عکس نگرفتیمسوال

بازی هام با دادش کوچیکه هم خیلی زیاد شده و خوب به همون میزان هم خطرناک شده.مامان و بابا دائم مشغول تذکر دادن هستن و منم گاهی واقعا انگار هیچ نمی شنوم و همین باعث میشه که اونها حسابی عصبانی بشن.

شبها قبل از خواب هم حتما مامانم باید برام چند صفحه ای" تن تن " بخونه .خودم هم دوست ندارم بخونم برای اینکه نوشته هاش ریزه و هیجان داستانش هم از بین میره!

راستی مدرسه چشمهامون رو تست کرد و گویا من یک مقداری مشکل داشتم .برای همین با بابام رفتم پیش دکتر چشمم تا ببینیم از پارسال و آخرین چکاب چه تغییری کرده.

دکتر گفت مثل پارسال آستیکمات داره و اجباری نیست عینک بزنه اما اگر تو مدرسه مشکل داره بزنه.چشم چپم 0.5 و چشم راستم 1 شماره آستیکمات داره.منم خیلی خوشحالم که عینکی شدم!!!!!!!!!!و همش منتظرم که زودتر بریم و عینک سفارش بدیم.

 / 4 نظر / 37 بازدید
مامان پوریا و آریا

اواخر کتاب برمیگردن به همون روش های قدیمی جمع بستن ..این روشها برای اینه که بگن با این روشها هم میشه حل کرد . پس تو هم عینکی شدی ..هر چقدر مامان بابا ها از عینکی شدن بچه هاشون ناراحت میشن بچه ها به همون نسبت خوشحال میشن [تعجب] سلامت و موفق باشی گل پسر [قلب]

ستارگان آسمان من

سلام ...بعد این همه وقت اومدی بدون عکس؟[مغرور] ...انشالاه پسر گلت موفق باشه[گل]

مامان آرمان شازده کوچولو

یاسمن جون امیدوارم همیشه هیراد وآراد سالم و سلامت و شاد و موفق باشند پیشاپیش یلدای خوبی هم براتون آرزو می کنم[قلب]

مامان آرمان شازده کوچولو

در ضمن یاسمن جون این روش جمع و تفریق دو رقمی ها در ریاضی را که اول بار یک ماه پیش معلم آرمان در جلسه مطرح کرد بیشتر مادرها شاکی بودند من هم سکوت کردم ولی تو دلم می گفتم چه مسخره، لقمه را از پشت گردن تو دهن میزارند یعنی همین....ولی وقتی در مورد روش با همسرم صحبت کردم دیدم روش بدی هم نیست در واقع آموزش جمع و تفریق ذهنی به بچه هاست ماها هم در روش ذهنی وقتی مثلاً 34 را با 45 میخواهیم جمع بزنیم اولاً 34 را با دهگان عدد بعدی جمع می کنیم و به راحتی حدس میزنیم که پاسخ 74 میشه و بعد یکان عدد دوم را به اون اضافه می کنیم وعدد 79 بدست میاد....و این در واقع همون روش ذهنی است که به اون شیوه جدید روی کاغذ آورده میشه ...